Yönetim Kadromuz

Yönetim Kurulu Üyeleri

Berrin Önder
Yönetim Kurulu Başkanı

1998 yılında Raymond James Yatırım Menkul Değerler’i kuran Önder, 2001 yılına kadar bu kurumun Genel Müdürlüğü’nü yürütmüş ve BIST işlem hacminde ilk 3 sırada yer almasını sağlamıştır. 2004-07 yılları arasında ise Ak Yatırım Menkul Değerler’in Genel Müdürülüğü görevini üstlenmiştir. 2007-09 yılları arasında ise Clairmont Global’ın Türkiye ofisini kurup Ülke Müdürlüğü’nü yürütmüş ve gayrimenkul geliştirme alanına giriş yapmıştır.

2010 yılından bugüne Logos Portföy’ün kurucu ortağı olan Önder, 2011 yılından beri İstanbul Beykoz’da büyük çaplı konut projelerinin yükleniciliğini yapmakta olan Mudanya Gayrimenkul’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. 2020 yılında ise Aksis Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmalık A.Ş.’ni satın alan yatırımcı grubunda yer alan Önder, aynı zamanda bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Son olarak 2021 yılında kurulan Techmine GSYO’nın lider sermayedarı olan Önder, aynı zamanda bu kurumun da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Önder, Yatırım Bankacılığı, gayrimenkul geliştirme ve teknoloji yatırımı alanlarında toplam 30 yıla yakın bir iş tecribesine sahiptir.

İbrahim Zafer Say
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Genel Müdür

Uluslararası ticaret, lojistik ve finansal yönetim alanlarında çalıştı. Kendisi, finans ve bilişim sektöründe hizmet veren bir danışmanlık şirketinin sahibidir. Aksis Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.
İş hayatına 1991 yılında Pfizer Türkiye’nin Finans departmanında başlayan Say, daha sonra İtalyan Metecno firmasında ve İngiliz İnchcape’de finans sorumlusu olarak çalıştı. Sonrasında girişimcilik hayatına başlayan Say, önce 1996’da yönetim danışmanlığı hizmeti veren BSS Danışmanlık’ı kurdu. 2005 yılında kurduğu Moke Dış Ticaret ise, 15 yıl boyunca ağırlıklı olarak inşaat malzemeleri alanında olmak üzere dış ticaret alanında faaliyet göstermiş, ayrıca, medikal “disposable” ürünler alanında üretim yatırımı yapmıştır. 2008 yılında kurduğu danışmanlık şirketi Ulusal Yönetim ise pek çok Tübitak ve KOSGEB projesinin hazırlanmasında danışmanlık hizmeti vermiştir. Ulusal Yönetim ayrıca, “freight forwarder”lara yönelik yazılım geliştirme projesi yürütmüş ve tamamlamıştır.

Burak Müjdeci
Yönetim Kurulu Üyesi

1999 yılında Aksis A.Ş. bünyesine katıldığı bilgi teknolojileri departmanında, 2008 yılına kadar yazılım mühendisliği ve yöneticilik görevleri yaptı. Aksis A.Ş. bünyesinde 2008 – 2011 yılları arasında iş geliştirme, satış ve pazarlama bölümlerinde yöneticilik görevleri üstlendi. 2011 yılında Aksis A.Ş. bünyesinde Genel Müdürlük görevine getirilmiş olup, halen bu görevini sürdürmektedir.

Yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemlerinde (MIS) tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi – Sayısal Yöntemler alanında doktora öğrenimine devam etmektedir.

Kamil Melih Önder
Yönetim Kurulu Üyesi

1987 yılında Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den Elektrik Mühendisliği Lisansı, 1989 yılında da yine aynı üniversiteden Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği alanında “Master of Science” dereceleri ile mezun olmuştur.

Körfezbank’ta Yatırım Bankacılığından sorumlu Bölüm Başkanı ve Körfez Yatırım Genel Müdür Vekilliği görevlerini yürüten Önder, bu çalışmaları sırasında şirketlerin halka arzı ve değerlemesi, şirket evlilikleri ve birleşmeleri alanında önde gelen ekiplerden biri olan ve sayısı 20’ye varan analist grubunu işe almış ve yönetmiştir.

1999-2001 yılları arasında Raymond James Menkul Değerler’de portföy yönetimi birimini kurdu. 2002-10 yılları arasında ise Cenevre’de kurulu Horizon Invest’in danışmanı olarak yurtdışı yatırımcıların Türk sermaye piyasalarına ve Türk hisse senedi piyasasına yaptıkları yatırımları portföy yöneticisi / yatırım danışmanı sıfatıyla yönlendirdi. 2010 yılında Türkiye’nin ilk bağımsız portföy yönetimi şirketlerinden biri olan Logos Portföy’ü kurdu. Logos Portföy faaliyetlerini 10 yıldır aralıksız sürdürmekte olup halen girişim sermayesi alanına odaklanmaktadır.

Yine 2011 yılında, gayrimenkul geliştirme ve değerleme alanındaki araştırmalarının neticesi olarak Mudanya Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.’yi kurdu. 2020 yılında ise Aksis Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş.’nin, kendisinin de içinde bulunduğu yatırımcı grubuna satışına öncülük etmiştir.

Serdar Raşit Alemdar
Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Lisans, Swiss Federal Institute of Technology, Zürih (ETH)’dan Yüksek Lisans, Galatasaray Üniversitesi’nden MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Bilgi Sistemleri alanında doktora derecelerini elde etmiştir.

1997-2004 yılları arasında Accenture – Zürih, İstanbul’da Danışman – Yönetici, 2004-05 yılları arasında Intel – Ankara’da Bölge Pazarlama Yöneticisi, 2005-07 yılları arasında Telenity – İstanbul’da Satış Direktörü (EMEA), ve 2007-2008 yılları arasında Türk Telekom – İstanbul’da Stratejik Planlama Direktörü, 2008-13 yılları arasında da Türkcell Teknoloji – İstanbul’da Satış ve Pazarlama Direktörü görevlerini yürüten Alemdar, 2013 yılında Sentio Sports Analytics (İstanbul, Paris)’i kurarak girişimcilik hayatına atılmıştır. 2019’dan bugüne ise ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş.’de Genel Müdür görevini yürütmektedir.

Türkiye, Avrupa, BDT ve Orta Doğu bölgelerinde iş geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetleri alanlarında teknoloji alanında girişimci ve profesyonel yönetici olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Halit Cihan Tunçbilek
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye

1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Virginia Tech, Industrial & Systems Engineering bölümünde master derecesini 1990, doktorasını 1994 yılında tamamladı. Doktora tezi global optimizasyon konularından “polynomial programming” problemini çözen bir algoritma üzerinedir. Eş yazarlığını yaptığı makaleleri ABD’de hakemli dergilerde yayınlandı. 1997 yılında Türkiye Citibank’ta krediler portföy yönetimi bölümünde çalışmaya başladı ve 2000 yılında bireysel bankacılığa MIS ve karar vermeye yönelik data analizi sunan Stratejik Analitik biriminin kuruculuğunu yaptı. Citibank Ortadoğu bölgesine de destek verdi. 2013 yılında başladığı Denizbank’ta, kredi kartları portföy yönetimi görevinde ürün karlılığından sorumlu oldu. Bu dönemde kurumun veri bilimi programının kuruluşunda çalıştı. 2020 yılından itibaren Banka ve Kredi Kartları Yönetimi Grup Müdürü (SVP) olarak görevine devam etmektedir.

İcra Kurulu Üyeleri

Aylin Aysay
İcra Kurulu Üyesi – CFO

1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi işetme bölümünden lisans derecesini, 1997 senesinde Koç Üniversitesinden yüksek lisans derecesi elde etmiştir. İş hayatına 1988 yılında Ernst & Young şirketinde auditor olarak başlayan Aysay, gayrimenkul ve finans sektöründe CFO’luk ve asset managment, başkan yardımcılığı görevlerini yerine getirmiştir. Sırasıyla Hilton İstanbul, Dedeman Hotels & Resorts, Cushman & Wakefield, Astay Holding’de görev yapmıştır.